kontakt

pokoje

wyposazenie

ceny

goście

atrakcje

linki

dojazd

galerie

Dziwnówek - niewielka miejscowość uzdrowiskowa i kąpielisko morskie położone w lesie sosnowym na Mierzei Dziwnowskiej między Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim, 8 km od Kamienia Pomorskiego i 20 km od Międzyzdrojów. Dziwnówek jest pierwszą miejscowością gminy Dziwnów i leży na wschód od Dziwnowa.

Baza noclegowa Dziwnówka to oferta we wszystkich przedziałach cenowych. Turyści mogą wypoczywać w luksusowych apartamentach, ośrodkach wczasowych, domkach kempingowych lub na polach namiotowych. Na terenie Dziwnówka znajduje się wiele dużych ośrodków wypoczynkowych, ale łatwo też wynająć kwaterę prywatną. Miejscowy kemping "Wiking" był wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich rankingach tego typu miejsc noclegowych.

Baza gastronomiczna Dziwnówka to zarówno restauracje z wyszukanymi daniami typu łosoś w migdałach, mini bary serwujące pizzę, bigos, ryby wędzone, jak i bary z domowymi obiadami, W małym Dziwnówku można zrobić duże zakupy. Jest tu sporo sklepów, przy placyku usytuowany jest SAM a na ulicy Morskiej targowisko.

Dziwnówek jest miejscowością czystą ekologicznie o niepowtarzalnym klimacie sprzyjającym leczeniu dróg oddechowych i dolegliwości układu krążenia. Występują tu wody chlorkowo-sodowe o dużej mineralizacji, lecz ujęcie nie jest eksploatowane.

Największą atrakcją Dziwnówka jest czyste morze oraz szeroka, piaszczysta i strzeżona plaża z drobnym i jasnym piaskiem, na którą schodzi się po żelaznych schodkach. Plażę zamyka pasmo niewysokich wydm. Można na niej korzystać ze zjeżdżalni wodnej(już nie), a dla dzieci są dmuchane konstrukcje do skakania. Wczasowicze chętnie przyjeżdżają tu zażywać słonecznych kąpieli.

Dziwnówek posiada wspaniałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej oraz sportów wodnych i wędkarstwa. Śmiało można wybrać się na rowerową eskapadę do Łukęcina, Pobierowa, Dziwnowa czy Kamienia Pomorskiego. Warto także przyjechać do Wrzosowa oglądając po drodze ładne widoki i wieś nad Zatoką Wrzosowską. W 1945 roku żołnierze l Armii Wojska Polskiego toczyli tu ciężkie walki z Niemcami, nacierając w kierunku Dziwnowa. We wsi znajduje się dworek oraz park podworski z ciekawymi drzewami.

Polecamy piesze szlaki turystyczne: Europejski Dalekobieżny Szlak Turystyczny E-9 (czerwony) biegnący wybrzeżem Atlantyku, Morza Północnego i Morza Bałtyckiego (od Pirenejów do Braniewa) oraz szlak niebieski od Dziwnówka do Pobierowa.

Charakterystyczny dla Dziwnówka obiekt to niewielka latarnia, która stanowi sklep z pamiątkami, usytuowana przy skrzyżowaniu głównych ulic: Wolności i Kamieńskiej. Nie ma tu zabytków, ponieważ kąpielisko powstało dopiero pod koniec XIX wieku. Pierwsza wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1503 roku. W XVIII wieku stało tu zaledwie 7 chat rybackich. W marcu 1945 roku na tych terenach toczyły się ciężkie walki z Niemcami.